DOLAR 32,6934 1.29%
EURO 34,9276 0.06%
ALTIN 2.433,321,78
BITCOIN 21910880.68774%
Samsun
30°

AÇIK

13:09

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

      </div>
    
      <div class=
Atakum Belediye Başkanı Serhat Türker Neden Basından kaçıyor.

Atakum Belediye Başkanı Serhat Türker Neden Basından kaçıyor.

ABONE OL
Mayıs 26, 2024 18:33
Atakum Belediye Başkanı Serhat Türker Neden Basından kaçıyor.
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Atakum Belediyesi’nin Başkanı olarak görev yapan Sayın Serhat Türker’in basını makamında kabul etmeme tutumu üzerinde durmak istiyorum. Elbette her belediyenin başkanının çalışma tarzı ve tercihleri farklı olabilir ancak bu tür bir yaklaşımın uygun olduğunu söylemek oldukça zor.

Basının, demokrasinin temel yapı taşlarından birisi olduğu düşünüldüğünde, onlarla sağlıklı bir iletişim içerisinde olmak her belediye başkanının sorumluluğudur. Medya kuruluşları aracılığıyla yapılan haberler sayesinde halka ulaşılan temel bilgiler ve gelişmelerdir. Bu nedenle basını makamında kabul etmek ve düzenli olarak bilgilendirme yapmak, şeffaf bir yönetim anlayışının gereğidir.

Sayın Türker’in basını kendi makamına kabul etmemesiyle ilgili belirsizlikler vardır ancak bu durumu daha detaylı ele alarak açıklık getirebiliriz. Belki de medyaya daha erişilebilir bir ortam oluşturmak, basın toplantıları veya düzenli basın açıklamaları gibi yöntemlerle bilgi akışını sağlamak mümkün olabilir. Bu sayede hem basının işini daha kolay yapabilmesi hem de halka doğru bilgilerin aktarılması sağlanabilir.

Basını kabul etmeme tutumunun belediyenin çalışmalarına nasıl bir etki yaptığı da önemlidir. Basından uzak durmak veya onları dışlamak, kamuoyunda şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının olduğu algısını zedeler. Aynı zamanda, vatandaşların belediyenin çalışmalarından haberdar olma hakkını da engeller ve katılımcılığı azaltır.

Günümüzde internet ve sosyal medya gibi platformlar sayesinde haberler çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve insanlar bu şekilde bilgilendiriliyor. Ancak bu, basının fiziki olarak belediye başkanıyla doğrudan iletişim kurmasının gereksiz olduğu anlamına gelmez. Yüz yüze yapılan görüşmelere, sorulara cevap verme imkanı tanımak önemlidir.

Sonuç olarak, Atakum Belediye Başkanı Serhat Türker’in basını kendi makamına kabul etmemesi tutumu tartışmalara neden olabilecek bir konudur. Basınla sağlıklı bir iletişim içerisinde olmanın demokratik bir toplumun gereği olduğunu unutmamalıyız. Makamlar geçicidir ancak iyi ilişkilerin kalıcı olduğunu göz ardı etmemeliyiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.