DOLAR 32,6363 1.11%
EURO 34,9621 0.15%
ALTIN 2.426,651,50
BITCOIN 2182527-0.13253%
Samsun
30°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

      </div>
    
      <div class=
SARICAOĞLU” 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayan mesaj yayınladı.

SARICAOĞLU” 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayan mesaj yayınladı.

ABONE OL
Ocak 9, 2024 10:33
SARICAOĞLU” 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayan mesaj yayınladı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mesajında bütün medya çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik eden Başkan SARICAOĞLU, gazetecilerin insanları doğru bilgilendirmek uğruna ölüm pahasına da olsa görevlerini bütün zorluklara rağmen icra ettiğini dile getirdi.

“BASIN, DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİNİN VAZGEÇİLMEZİ”

Basının doğru ve tarafsız haberciliği sayesinde pek çok adaletsizliğin ve haksızlığın önüne geçildiğine vurgu yapan SARICAOĞLU, “Gazetecilik mesleği demokrasinin ve hukuk devletinin en önemli saç ayaklarından biridir. Tarihten günümüze demokrasinin, insan haklarının bütün toplumlarda yerleşmesi ve kurumsallaşması için gazeteler ve gazeteciler önemli bir misyonu ifa etmiştir. Dünyada ve ülkemizde vuku bulan olayların doğru ve tarafsız bir şekilde aktarılmasıyla kamuoyunun doğru bir şekilde yönlendirilmesi neticesinde pek çok haksızlık ve adaletsizliğin önüne geçilmiştir. Medya bundan dolayı bütün dünyada yasama, yürütme ve yargı erklerinin yanında dördüncü kuvvet olarak tanımlanır. Bu anlamda gazetecilik hem misyonu, hem de sorumlulukları itibarıyla demokratik hukuk devletinin vazgeçilemez araçlarından bir tanesidir. Bir ülkede demokrasinin bütün unsurlarıyla yerleşmesi ve hukuk devleti ilkesinin tamamen oturması medyanın görevini özgür ve tarafsız bir şekilde yapıp yapmadığıyla doğrudan bağlantılıdır. Bugün dünyanın en gelişmiş demokratik sistemlerine sahip ülkelerinin bu seviyeye gelmesinde özgür ve tarafsız basının ciddi katkıları vardır.” cümlelerine yer verdi.

“TÜRK BASINI DEZENFORMASYONA KARŞI EN ETKİLİ GÜÇ”

Türk basınının son yıllarda yaptığı hamlelerle uluslararası medyada çok saygın ve işlevsel bir konuma eriştiğini dile getiren Başkan SARICAOĞLU, “Türk basını yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde görevini layıkıyla yaparak Türk milletinin sesi olmuştur. Hakikatleri ulusal ve uluslararası kamuoyuna duyurarak hak ve adaletin yerini bulmasına ciddi anlamda katkıda bulunmuştur. Özellikle Ortadoğu coğrafyasındaki kriz bölgelerinde yaşanan çatışma, iç savaş ve karışıklıklar nedeniyle yaşanan gelişmelerin objektif bir şekilde uluslararası kamuoyuna aktarılmasında Türk basını eşsiz bir görev yüklenmiştir. Ortadoğu coğrafyası, Müslümanlar ve İslâmiyet söz konusu olduğunda her zaman emperyalist bakış açısıyla ve yanlı bir şekilde verilen haberlerin oluşturduğu dezenformasyona karşı en etkili güç Türk basını olmuştur. Kitle haberleşme araçlarının nitelik ve nicelik olarak gelişmesiyle birlikte iletişim çağı olarak adlandırılan günümüz dünyasında Türk basınının gücü tartışılmaz bir hale gelmiştir.” sözlerine yer verdi. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da basınımızın sesine kulak verip şehrimizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için bütün imkân ve kabiliyetlerimizi ortaya koymaktan asla çekinmeyeceğiz. Bu anlamda gece-gündüz mücadele ederek halkı doğru bilgilendirmek uğruna fedakârca çalışan bütün gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. Bu ulvi görevde gazetecilere başarılar, kolaylıklar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.