DOLAR 32,3311 0.06%
EURO 34,9641 0.05%
ALTIN 2.394,44-0,84
BITCOIN 0%
Samsun
24°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Okullarda güvenlik önlemleri artırılıyor

Okullarda güvenlik önlemleri artırılıyor

Okullarda güvenlik önlemleri artırılıyor - Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde okullarda güvenlik önlemlerini artıracak.

ABONE OL
Eylül 10, 2023 14:47
Okullarda güvenlik önlemleri artırılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde okullarda güvenlik önlemlerini artıracak. Bu kapsamda, okullara gelen veli ve ziyaretçilerin kayıtları tutulacak, belirlenen sürelerle sınırlı olmak kaydıyla gerekli kontroller sağlanacak.MEB, illere gönderdiği yazıda, okul güvenlik tedbirlerine ilişkin, ilgili genelgeler, protokoller ile MEB ile İçişleri Bakanlığınca yönetilmekte olan “Eğitim ve Güvenlik Projesi” kapsamında düzenlenen işbirliği protokolünde yer alan hususları hatırlattı.Bu kapsamda, “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü Uygulama Kılavuzu” kapsamında, il yürütme kurulu toplantı tutanakları en geç 27 Eylül mesai bitimine kadar bakanlığa iletilecek.Ayrıca, 2023-2024 eğitim öğretim yılı başlangıcında okul ve kurumlarda, bazı güvenlik tedbirleri alınacak. Okula giriş çıkış saatlerinde okul çevresi trafiğinin kolluk kuvvetleri ile koordineli şekilde kontrol altına alınacak.KAYIT TUTULACAKBunun yanında, görüşme planlarına uygun olarak okula gelen veliler ile ziyaretçilerin kayıtları tutulacak, belirlenen sürelerle sınırlı olmak kaydıyla gerekli kontroller sağlanacak.Okul çevresinde öğrencilere yönelik tehlike oluşturabilecek zararlı madde satışı, tehlikeli alanlar ve metruk binalarla ilgili tedbirlerin alınması için gerekli kurumlar ile işbirliği yapılacak.Okul bahçelerinde ve oyun alanlarında bulunan her türlü oyun, spor araç ve gereçleri kontrol edilerek tehlike arz etmeyecek şekilde gerekli önlemlerin alınması sağlanacak.Siber güvenlik konusunda koruyucu ve önleyici tedbirler alınacak, öğretmen ve öğrenciler konu hakkında bilgilendirilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.