HANİ BASIN ÖZGÜRDÜ!!

Evet değerli okurlarımız tekrar bir köşe yazısı ile sizlerle beraberim, direkt başlıkta yazdığım gibi basının özgürlüğünü ele alacağız ve konuya giriyorum.

Değerli okurlarımız yıllardır basın camiasındayım ve birçok habere yazıya programa imza attık. Güzel şeyler olduğu gibi tatbiki hoş olmayan durumlar da olmuyor değil.

Bir vekili, bürokratı, belediye başkanını eleştirmenin Türlü türlü üzerinize gelmelerinizi yaşıyorsunuz

Dava edilirsiniz, önünüz kesilir, tehdit alırsınız, baskı yersiniz, siteleriniz Hacklenmeye çalışılır ve daha çok yazabileceğim bu tür örneklerle başlıkları var. Peki neden?

Neden eleştiriye açık değilsiniz?

Neden Baskı yapıyorsunuz?

Hani özgür basın diyorsunuz ya neden özgür bırakmıyorsunuz?

Hakaret etmeyiz, küfür etmeyiz karalama yapmayız elimizdeki bilgiler ışığında sadece işimizi yaparız hatta sizin işinize de yarar eleştiri yapmamız. Zaten yaptığımız eleştiriler yapıcı eleştiriler ve sizi bir adım daha öteye götürdüğünü görüyoruz. Yaptığınız hataları tekrardan yapmıyorsunuz mesela…!

Kavak belediyesini kınıyorum

Birde yine bir meslektaşım yerel bir internet tv kanalında canlı yayınlar yapıyor ve her partiden siyasetçiler alıyor. Ve ciddi bir yükselişi olan bu programı bir ilçemizin belediye başkanı önünü kesiyor neden ? çünkü bu belediye başkanımız hep beni övsünler kimse beni eleştirmesin. Kafa yapısı içerisinde kezada kısmi başarmış durumda meslektaşımız yayınlara ara vermek zorunda kaldı. Bu yaptığınız elle tutulur hiçbir tarafı yoktur. Essefle kınıyorum, ama siz ne yaparsanız yapın özgür basını susturamayacaksınız.

 

Kalın sağlıcakla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir