İlkadım belediyesi Meclis üyesi Temel Tataroğlu 10 Kasım mesajı yayınladı.

0
89

Atatürk’ün ebediyete intikalininin 81. yıl dönümü olduğundan bir mesaj yayınlandı meclis üyesi Tataroğlu , Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ü saygı ve rahmetle andı. Meclis Üyesi Tataroğlu, Atatürk’ün başında milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkmadan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş bir lider olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet bu toprakların tüm renklerini kaynaştıran mühendis Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletini ortak bir ideal planlanıyorunu belirterek belirterek, “Milletine olan güveniyle Samsun’da yakındaki bağımsızlık meşalesini 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandıran büyük komutan, bayrağı hedef olarak muasır medeniyet seviyesini gösteriyor “ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ulusal değerlere sahip, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’ndan istediğinizi o ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara yönelik olmasını. Bu düşüncelerle, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıyla vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan herkesi yaşadıklarından bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum “ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here