MUSTAFA DEMİR SÖZ VERMİŞTİ! SAMSUN’DA PARKTEK UYGULAMASI NE ZAMAN KALKACAK

0
84

Samsun’da yol üstü otopark uygulaması Parktek araç sürücülerinin tepkisini çekmeye devam ediyor. Samsun’da Parktek-Parkomat nedeniyle icraya verilen sürücüler uygulamanın Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir tarafından sonlandırılmasını istiyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, araç sürücülerinin tepki gösterdiği yol üstü park uygulaması Parktek-Parkomat’ı aday olarak sahaya çıktığı 31 Mart seçim sürecinde, en kısa sürede kaldıracaklarını söylemişti. Samsun’da Parktek uygulaması ne zaman kalkacak..

31 Mart seçim sürecinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak tepki çeken Parktek uygulaması ile ilgili 26 Aralık 2018 tarihli basın yayın organlarına da yansıyan açıklamalarında “Parkomatlarla ilgili belediyenin bir sözleşmesi varmış. Bizim anlayışımızda mümkün olduğu en kısa sürede parkomatları kaldıracağız. Binalara zamanında ruhsat verirken otoparklarını yaptırmak lazım. Parkomatın parası bir şey değil de bunu kullananlara eziyet oluyor. Otoparkları yapınca ona da ihtiyaç kalmayacak. Parkomat konusunda belediyenin taahhüdü bittiği anda parkomat işini kaldıracağız. Biz otopark alanlarını da oluşturacağız. Parkomata ihtiyaç kalmayacak” demişti.
31 Mart seçim sürecinde Parkomat’ın kaldırılacağı sözünü veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, 6 aydır başkanlık görevinde olmasına rağmen, Parktek-Parkomat ile ilgili şuana kadar ne yeni bir açıklama yaptı, ne de bu uygulamanın kaldırılıp kaldırılmayacağı ile ilgili yeni bir beyanat verdi.
Samsun’da Parkomat uygulamasının sözleşmesinin ne zaman biteceği ve Mustafa Demir’in bu uygulamayı ne zaman kaldıracağı merak ediliyor. Zira Parkomat uygulaması nedeniyle çok sayıda araç sürücü icralık durumda..
Kaynak;samsunkenthaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here