Suriyeliler, bir Türk gencin boğazını kesti.

0
62

Gaziantep’te siteleri önünde duran Türk gençlere sataşan Suriyeli sığınmacılar, bir gencin boğazına bıçak sapladı. Olayda ağır yaralanan 23 yaşındaki Necati Bağcı,ölüm kalım savaşı veriyor.Saldırıda ağabeyinin yanında bulunan Mert Bağcı,Yeniçağ’a konuştu.

Suriyeli sığınmacılarla, vatandaşlar arasında patlak veren olaylara bir yenisi daha eklendi. Gaziantep Gazikent mahallesinde evlerinin önünde duran üç Türk gencine kalabalık bir Suriyeli grup saldırdı.

Oturdukları sitenin önünde arkadaşıyla sohbet eden 19 yaşındaki Mert Bağcı’ya Suriye uyruklu iki kişi, “Ne bakıyorsunuz” diye sözlü sataşmada bulundu. Bağcı’nın karşılık vermesi üzerine Suriyelilerle, Türk gençleri arasında kavga çıktı.

Bu sırada kardeşi Mert Bağcı’yı telefon arayan Necati Bağcı (23) kavgayı haber alır almaz, evin önüne gitti. Mert Bağcı’nın da kavgaya karışmasıyla birlikte olaylar bir anda farklı bir boyuta taşındı. Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı mahalleden yaklaşık 30-35 kişilik sığınmacı grup kavgaya müdahil oldu.

3 kişilik Türk gençlerini araya alan Suriyelilerden biri, Necati Bağcı’nın boğazına “Rambo bıçağı” olarak tabir edilen ve askeri amaçlarla kullanılan bıçağı sapladı.

BİR ANDA 30-35 KİŞİ OLDULAR”

“Abimin gelmesiyle birlikte, nereden geldiklerini anlayamadığımız Suriyeliler birden bire 30-35 kişi oldu. Bizi aralarına aldılar ve yere düştük. Üst üste aldığımız darbelerden kendimizi korumaya çalışırken bir anda abime yönelen bıçağı gördüm. Sonrasında hepsi bir anda koşarak uzaklaştılar.”

“BOĞAZINA BIÇAK SAPLAMIŞLAR”

“Suriyeliler kaçtıktan sonra abimin boğazına saplanan bıçağı gördüm. O anki yaşadıklarımızı anlatabilmem mümkün değil. Hemen hastaneye kaldırıldı. Yaklaşık 5 saat süren bir operasyonla bıçak boğazdan çıkarıldı. Ameliyatına 4 doktor girmiş. Hayati tehlikesi sürüyor.”

“SALDIRANLARI TANIMIYORUZ”

“Zaman zaman bölgemizde bu tip olaylar yaşanıyor. Ancak biz bugüne kadar hiçbir olaya karışmamıştık. Saldıranları da tanımıyoruz. Bize gelip ‘sınır dışı ettik’ dediler. Biz sınır dışı edilmelerini istemiyoruz. Ya idam etsinler ya da cezaevinde göndersinler. Bunu yapamayacaklarsa onları bize versinler. Bizim yüreğimiz yanıyor, ağabeyim ölüm-kalım savaşı veriyor.”VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Olayın duyulmasının ardından kent genelinde Suriyelilerin yaşadıkları mahallelere yönelik bazı yürüyüş ve saldırı girişimleri oldu. Türk vatandaşları Suriyelilere ait bazı ev ve işyerlerinin camlarını kırdı. Kentte gerginliğin artması üzerine güvenlik güçleri takviye edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here