Özdemir;İstediğimiz Sonucu Alamadık..

0
735

İYİ Parti Çarşamba eski ilçe başkan yardımcısı ve 27. Dönem İYİ Parti Samsun milletvekili adayı Furkan Eren Özdemir gazetemize vermiş olduğu özel röportaj da çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…
Aykut Soydemir; Merhabalar Furkan Bey Kısa bir seçim maratondan çıktınız. Sizin ilk seçim atmosferi geçirdiniz,duygu ve düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Furkan Eren Özdemir; Aykut Bey öncelikle Çarşamba ilçemize hoşgeldiniz demek istiyorum ve bize zaman ayırdığınız için şahsım ve İYİ Parti Çarşamba ilçe başkalığı adına hoşgeldiniz diyorum. Biz  Samsun ve Çarşamba ilçesinde  istediğim sonuçları alamadık. Biz Samsun genelinde %19 bir oy beklerken %10,9 gibi oy alırken,Çarşamba ilçesinde ise yapmış olduğumuz anketlerde %15 kemik bir oyumuz vardı.Genelde bizler siyasette bahane üretmeyi çok severiz, ama ben teşkilatın içinden çıkmış biri olarak ben sadece milletvekili adayı olarak değil bu teşkilat kurulduğundan beri içinde olan birisi olarak tüm teşkilatları eleştirme hakkını kendimde buluyorum. Teşkilatlarımız seçimin ikinci yarında tamamen motivasyonları düştük olduğunu gözlemledik. Aslında bu İyi parti Genel başkanımızda da yaşanan bir durumdu. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in motivasyonu ne kadar iyi ise teşkilatlarımız da o kadar güçlü pozitif oluyor, Sayın Akşener’in motivasyonu düşük olduğu zaman tüm teşkilatlarımızın da motivasyonu düşük oluyor.Kendi üzerime konuşmak gerekirse,Çarşamba ilçesin de 3 program yaptım.Çarşamba’da alınan oy oranına bakılırsa buradaki başarısızlık hem benim hemde ilçe teşkilatının yapmış olduğumuz bir hatalar vardır diye düşünüyorum.

Aykut Soydemir; Çarşamba’nın gençlerinde işsizlik yüzünden bunalım geçiren gençler uyuşturucuya bağlı hale geldiler. Sizce nasıl bir önlem alınmalıdır.

Furkan Eren Özdemir; “Viagra ile birlikte İngiliz Pfizer firmasını batmaktan kurtaran iki ilaçtan biri olan ve uyuşturucu etkisi bulunan Lyrica (Lilika), bugün özellikle gençlerimizin uyuşturucu niyetiyle kullandığı bir madde haline dönüşmüştür.Lyrica kullanan insanlarda unutkanlıkla birlikte Alzheimer, sedef hastalığı, psişik hastalığı, kanser gibi birçok sağlık problemleri gözlemlenmektedir.
Kullanan insanlarda çift kişilik problemi, gerginlik, takıntı, ruh ve beden uyuşmazlığı gibi problemler ortaya çıkmıştır.
Bugün maalesef Samsun’umuzda da kullanımı oldukça yüksek olan bu ilaç birçok genci bataklığa sürüklemiştir.
Bu ilacı gençlere ulaştıran, teminatında parmağı bulunan tüm şebekelerle emniyet teşkilâtının maksimum mücadele etmesi gerekmektedir. Ben bir Türk vatandaşı olarak, bir siyasi olarak bu konunun üzerine gitmeye her türlü tehdit veya risk olursa bile razıyım. Kolluk kuvvetlerimizle birlikte sokak sokak mücadele vermeye de hazırım. Bu alçak şebekelerin insanların hayatlarını söndürmelerine artık müsaade etmeyeceğiz!”

Aykut Soydemir; Furkan Bey Çarşamba belediyesine aday olacağız konuşuluyor? Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz?

Furkan Eren Özdemir; Aykut bey benim böyle düşüncem yok ama tabi bu aday olamayacağım anlamına da gelmesin. Bu bir siyasettir, neyin ne olacağı belli değildir. Ama az öncede dediğim gibi şu an öyle bir düşüncem yok..

Aykut Soydemir; Çarşamba belediye başkanlığını düşünmüyorum diyorsunuz. Peki Belediye başkanlığına aday olduğunuzu var sayıp aday olduğunuz da ve belediye başkanı olarak seçildiğiniz de,mevcut olan belediye başkanından ekstra olarak neler yapardınız?

Furkan Eren Özdemir; Ben bir yerel yönetimciyim. Çarşamba bölgesinde ele alabileceğimiz bir çok konu var.Ak parti belediyeleri özellikle Samsun traşlama belediye yönetimini çok güzel yapıyorlar. Mevcut olan Çarşamba belediye başkanı Sayın Hüseyin Dündar da traşlama belediye yönetimini çok güzel yapıyor ve şurada 50 metre ara ile köprü yapmaya çalıştı fakat burayı İstanbul sandı galiba İstanbul boğazına benzetmeye çalıştı.Kendisi belediye başkanlığına geldiğin de ise, beton santraline ben ticaret yapmaya gelmedim,ben siyaset yapmaya geldim diyerek beton santralini kapatmıştı.

Aykut Soydemir;  Furkan bey hep siyaset konuştuk,birazda futboldan bahsedecek olursak Samsunspor’un bu durumda olamasının en büyük nedeni nedir sizce?

Furkan Eren Özdemir; Son iki spor bakanımız Samsun’luydu malesef.Samsun’a bir çok bakan geldi,genelde Samsunpor’u Ak parti de siyaset yapacak olanlar Samsunspor’ bir basamak gibi kullanmaya çalışıyorlar.Bunlara örnek aramak için fazla derinlere inmek gerekmez. Şuan mevcut Ak parti milletvekili  olan Yusuf Ziya Yılmaz ve Fuat Köktaş bunlara birer örnektir.

Aykut Soydemir; Çok keyifli bir röportaj oldu Furkan Bey bizleri kabul etmiş olduğunuz için size teşekkür ederim. Çıkmış olduğunuz bu yolda ise size başarılar diliyorum.

Furkan Eren Özdemir; Aykut bey gazetenizi gerçekten beğeni ile takip ediyorum. Bizleri ziyaret edip buralara kadar geldiğiniz için ve iyi temenni de buluduğunuz için şahsım adına ve partim adıma sizlere çok teşekkür ederim…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here