Atakum’da 41 Ayda Rekor Hizmetler…

0
652

Atakum Belediyesi 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden bugüne geçen 41 aylık süreçte rekor hizmetlere imza attı.

Yerel seçimlerden bugüne geçen 41 aylık sürede Altın Çağını yaşayan Atakum’da rekor hizmetlere imza atıldı. Atakum’u adeta bir marka kent haline getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 41 aylık sürede imza attığı projeleri samsunbihaber.com’a anlattı.

ATAKUM ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Taşçı, “Göreve geldiğimizde Atakumlu hemşerilerimize söz verdiğimiz 55’de 55 projeden 35 tanesini tamamladık.  Bu projelerin dışında görevdeyken ekstra 25 tane projeyi hayata geçirdik. Şu anda hali hazırda 18 tane projemiz hızla ilerliyor. Her gün biraz daha ileriye, biraz daha gelişime, biraz daha hayallerimizdeki şehir Atakum’a ulaşmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Görev süremiz boyunca Atakum’u hak ettiği hizmet ve kent anlayışına ulaştırmak için 78 projeye hayat verdik.  Karadeniz’in parlayan yıldızı olan ilçemiz, hayata geçirdiğimiz her projeyle daha da yaşanabilir bir kent haline geliyor. Atakum Belediyesi olarak, tüm Türkiye’de adımızdan söz ettirecek projelere imza atıyoruz” dedi.

İlçede yapılan ekonomi, sağlık, spor ve turizm yatırımlarıyla Atakum altın çağını yaşıyor. Düşünen, üreten ve başaran belediyecilik ilkesiyle yol alan Atakum Belediyesi 3 yıl gibi kısa bir sürede büyük başarılara imza attı.

ATAKUM’DA HER MAHALLEYE EŞİT HİZMET

Özellikle köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim birimleriyle birlikte hizmet alanı 5 kat genişleyen  Atakum Belediyesi’nin her mahalleye eşit hizmet hedefiyle yol aldığını belirten Başkan Taşçı, “Atakum ilçesi, 56 mahallesi bulunan, değişimi ve gelişimi ile hayranlık uyandıran bir ilçe. İlçemizin daha da yaşanılabilir bir hale gelmesi için, hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor, yoğun bir mesai ile çalışıyoruz. Bu konuda en büyük desteği vatandaşlarımızdan alıyoruz. Atakum Belediyesi ve Atakum’da yaşayan hemşerilerimizin tek bir amacı var. Daha da güzel, daha da yaşanılabilir bir Atakum ilçesi ortaya çıkartmak için yürek birlikteliğimiz var” diye konuştu.

TURİZM KENTİ ATAKUM

Atakum’un turizm değerini artırmak için önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Göreve geldiğimiz günden itibaren Atakum’u deniziyle, doğasıyla ve diğer birçok güzelliğiyle bir bütün olarak turizm cenneti haline getirmek için çalışıyoruz. Seyir Terası, Osmanlı Hamamları ve Yayla Konaklama Tesislerimiz başta olmak üzere daha birçok projemizle ilçemizi Karadeniz’in önemli turizm noktalarından biri haline getirdik. ‘Karadeniz’ denilince akla ilk gelen merkezlerden biri olan Atakum’un değerine değer katacak projelerimiz tam gaz devam edecek” şeklinde konuştu.

SEYİR TERASI

Samsun’un en değerli mekânlarından birisini, Atakum Belediyesi imzasıyla vatandaşlarla buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı,“İlçenin en hâkim noktasında yapımını tamamladığımız ve kısa süre sonra açılışını gerçekleştireceğimiz Atakum Seyir Terası, bizim önem verdiğimiz projelerimizden birisidir. Yeni çevre yolunun hemen kenarında, Atakum’un doğal güzelliklerini seyretme imkânı sunan Seyir Terası için uzun süren analiz çalışmaları ve başarılı bir inşa dönemi geçirdik.Samsun’un yöresel lezzetlerinin sunulacağı Atakum Seyir Terası, mimarisi, çevre düzenlemeleri ve eşsiz manzarasıyla inanıyorum ki kısa sürede bölgenin önemli turizm duraklarından birisi haline gelecektir” dedi.

OSMANLI HAMAMI

Türkiye’nin önemli turizm yatırımlarından birini daha Atakum’a kazandırdığını söyleyen Başkan Taşçı, “İnşaatı hızlı bir şekilde devam eden Osmanlı Hamamı projemizde sona yaklaşıyoruz, çok yakında hizmet vermeye başlayacak. Bay ve bayan hamamı olarak iki ayrı yapı şeklinde tasarlanan projemizde 850 metrekarelik havuz kısmı ve 850 metrekarelik hamam kısmı olacak. Toplam 1700 metrekare kapalı alan olacak. Çevresinde 1000 metrekarelik yeşil alan donatısının yapılacağı bu önemli projemiz, içeriği itibariyle sauna, tuz odası ve havuzun yer aldığı örnek bir yapı olacak.Samsun’da 2016 yılında hibe alınan tek proje olan Osmanlı Hamamlarının toplam maliyeti 2,5 Milyon TL civarında olacak. Bunun 656 bin TL’lik kısmı hibe olarak karşılanıyor. Tamamlandığında hayranlık uyandıracak bir fiziksel yapıya sahip olacak olan Osmanlı Hamamları projemiz, başarılı belediyecilik çalışmamız olarak diğer önemli projelerimiz arasında yerini alacak” şeklinde konuştu.

YAYLA KONAKLAMA TESİSLERİ

Atakum’un her bir köşesinin çok özel olduğunun altını çizen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Yayla Konaklama Tesislerimiz, yeşil ile mavinin buluştuğu, Karadeniz’in parlayan yıldızı Atakum ilçemizin turizm değerini artıracak. Bu tesisler, çevre köylerin kalkınmasına katkıda bulunurken, iş hayatının stresinden uzaklaşmak isteyen vatandaşlarımızın da ailece hafta sonlarını geçireceği, doğayla iç içe bir turizm noktası olacak. İlçemizde doğayla baş başa zaman geçirmek isteyen vatandaşlarımız Yayla Konaklama Tesislerimizde mola vermek, dinlenmek ve çocuklarının gereksinimlerini karşılamak için faydalanabilecekler” diye konuştu.

ATAKUM TARİHİNİN EN BÜYÜK YOL SEFERBERLĞİ

Atakum ilçesinde son 1 yılda 1 milyon metrekare yol çalışması yapıldığına dikkat çeken ve bunun bir rekor olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Taş parke, asfalt, beton ve sathi kaplama yol çalışmalarımız kapsamında, son 1 yılda 1 milyon metrekare yolu ilçemizle buluşturduk. Şimdi yeni bir rekor hedefimiz var. Kendi tesislerimizde ürettiğimiz günlük 30 bin adet parke taşını, eş zamanlı olarak ilçemizin sokaklarına döşüyoruz. Çalışmalarımızı biraz daha hızlandırıp 5 yılda sadece parke taşı yol anlamında, 1 milyon metrekare hedefine ulaşacağız. İlçemizin dört bir yanında sürdürülen yol yapım çalışmalarıyla mahallelerimizin sokaklarını güzel ve kullanışlı hale getiriyoruz. Kilitli taş parke ve asfalt çalışmalarımız mahallelerimizin çehresini değiştiriyor. Her alanda gelişen, her alanda lider olan bir Atakum için çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

SAĞLIK KENTİ ATAKUM

Atakumluların sağlık hizmetini devlet eliyle alabilmeleri için göreve geldiği ilk günden itibaren çalışmalara başlayan İshak Taşçı, “İlçemizde devlet hastanesi olmayışı büyük bir eksiklikti. Bu eksiklikten hareketle geçtiğimiz yıl başlattığımız girişimlerimiz sonucunda, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum EK Hizmet Binasının ilçemize kazandırılmasını sağladık. Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokoller sonrasında, belediyemize ait bir binayı 10 yıllığına ve karşılıksız olarak tahsis ettik. İhaleleri yapılan, alt yapı çalışmaları hızla devam eden Eylül ayı itibariyle vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Bu ilçemiz adına önemli bir gelişmedir. Bu önemli gelişmenin öncüsü olmak bizim için büyük bir gururdur. Halkımıza, bu eksikliğin giderilmesi noktasında söz vermiştik. Verdiğimiz tüm sözler gibi bu sözümüzü de tutuyoruz. Türkiye’nin gözbebeği olan ilçemiz, hak ettiği devlet sağlık imkanlarına kavuşacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here